Saturday, October 23, 2021
Domů News Fauci: USA mohou v příštích týdnech zaznamenat prudký nárůst výskytu viru

Fauci: USA mohou v příštích týdnech zaznamenat prudký nárůst výskytu viru

Nejlepší tuzemský odborník na infekční choroby v neděli řekl, že Spojené státy mohou v týdnech po Dni díkůvzdání zaznamenat „prudký nárůst vlny“ koronaviru, a neočekává, že by se současná doporučení ohledně společenského distancování zmírnila před Vánocemi.

Starosta New Yorku Bill DeBlasio mezitím prohlásil, že největší školský systém v zemi se znovu otevře osobnímu učení a zvýší počet dní v týdnu, kdy mnoho dětí navštěvuje vyučování. Oznámení přišlo pouhých 11 dní poté, co demokratický starosta prohlásil, že školy budou uzavřeny kvůli rostoucím případům COVID-19.

“Věříme, že dokážeme udržet školy v bezpečí,” řekl.

Doktor Anthony Fauci, ředitel Národního ústavu pro alergie a infekční choroby, řekl v pořadu ABC „Tento týden“, že úroveň infekce v USA se „náhle neotočí“.

“Takže je jasné, že v příštích několika týdnech nás čeká totéž. A možná i za dva nebo tři týdny… se můžeme dočkat prudkého nárůstu,” řekl.

Fauci se věnoval školní problematice a prohlásil, že šíření „mezi dětmi a od dětí není ve skutečnosti vůbec velké, ne takové, jak by se dalo předpokládat. Pokusme se tedy získat děti zpět, ale pokusme se zmírnit věci, které udržují, a prostě zatlačit na komunitní šíření, kterému se snažíme vyhnout,” řekl.

náhled videa Youtube
Fauci se také objevil v pořadu NBC „Meet the Press“, kde pronesl podobné poznámky a dodal, že pro lidi cestující po Dni díkůvzdání není „pozdě“, aby pomohli zastavit šíření viru tím, že budou nosit masky, budou se držet dál od ostatních a vyhýbat se velkým skupinám lidí.

“Takže víme, že s tím můžeme něco udělat, zvlášť teď, když nastává chladnější období a blíží se vánoční svátky,” řekl.

Počet nových případů COVID-19 hlášených ve Spojených státech poprvé v pátek přesáhl 200 000. Nejvyšší předchozí denní počet byl podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse 196 000 na 20. listopadu.

Od ledna, kdy byly v USA hlášeny první infekce, celkový počet případů v zemi přesáhl 13 milionů. Zemřelo více než 265 000 lidí.

Fauci řekl, že příchod vakcín nabízí „světlo na konci tunelu“. V příštím týdnu se Poradní výbor pro imunizační postupy sejde s Centry pro kontrolu a prevenci nemocí, aby projednali zavedení vakcíny, řekl.

Dodal, že nově zvolený prezident Joe Biden by se měl zaměřit na distribuci vakcín „efektivním a spravedlivým způsobem“. Fauci také řekl, že má v plánu dotlačit novou vládu k přísnému testovacímu programu.

“Musíme jít za symptomatické lidi a lépe porozumět asymptomatickému přenosu,” řekl.

Mezi prvními, kdo očkovací látku dostanou, budou zřejmě zdravotníci, přičemž první očkování proběhnou do konce prosince, další budou následovat v lednu, únoru a březnu, řekl.

“Takže když budeme jako země držet pohromadě a dělat takové věci, abychom otupili tyto vlny, dokud podstatnou část populace neočkujeme, můžeme to zvládnout,” řekl Fauci.

Další odborníci se shodli na tom, že nadcházející týdny budou obtížné, zejména proto, že tolik lidí o svátcích cestovalo a osobně večeřelo uvnitř.

Dr. Deborah Birxová, koordinátorka reakce na koronavirus v Bílém domě, v neděli v pořadu CBS „Čelem k národu“ prohlásila, že Američané, kteří tento týden cestovali, by se měli snažit vyhýbat lidem nad 65 let. Řekla, že ti, kdo byli u ostatních na Den díkůvzdání, „musí předpokládat, že jste byli vystaveni nákaze a nakazili jste se a opravdu se musíte nechat v příštím týdnu otestovat“.

Birx prosil lidi, aby podnikli kroky, i když to guvernéři nebo místní úředníci neudělají. “Pokud váš guvernér nebo váš starosta nedělá politiku, o které víme, že je kritická – maskování, fyzické distancování, vyhýbání se barům, vyhýbání se přeplněným vnitřním prostorám. Pokud tato omezení ve vašem státě neexistují, musíte to brát tak, že jste restriktivní.“

Mezitím pokračoval rušný cestovní víkend, navzdory varování pro Američany, aby se drželi blízko domova a omezili svá prázdninová shromáždění.

Kromě samotného svátku díkůvzdání prošlo podle statistik Správy železniční dopravní cesty kterýkoli den během uplynulého týdne kontrolními stanovišti amerického letiště 800 000 až více než 1 milion cestujících. To je hodně daleko od 2,3 až 2,6 milionu, které jsme viděli loni denně. Daleko však převyšuje počet cestujících na počátku pandemie, kdy v některých jarních dnech denní úhrn klesl pod 100 000.

V New Yorku některé základní školy a programy pro předškoláky obnoví výuku 7. prosince, od pondělí za týden, řekl starosta. Jiným bude trvat déle, než otevřou dveře.

Plán na znovuotevření středních a středních škol se stále připravuje, řekl de Blasio.

V prvním kole znovuotevření se do tříd bude moci vrátit asi 190 000 studentů, což je jen zlomek z celkového počtu více než 1 milionu žáků v systému. Velká většina rodičů se rozhodla, že se jejich děti budou učit na dálku na počítači.

De Blasio uvedl, že mnozí z těch, kdo se vracejí osobně, budou moci navštěvovat pět dní vyučování týdně, tedy od jednoho do tří dnů předtím.

Studenti základních škol, kteří osobně studují, budou muset často podstupovat testy na přítomnost viru. Dříve si město stanovilo cíl testovat 20% učitelů a studentů v každé školní budově jednou měsíčně. Teď bude testování každý týden.

Starosta řekl, že město odstraňuje svůj předchozí podnět k uzavření škol, což bylo, když se 3% nebo více testů na virus provedených ve městě během sedmi dnů vrátilo pozitivních.

New York tuto hranici překročil začátkem listopadu a infekce se od té doby mírně zhoršily. Za posledních sedm dní bylo na virus pozitivně testováno více než 9 300 obyvatel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

Most Popular

Bývalí američtí prezidenti se dobrovolně přihlásili k veřejnému očkování proti koronaviru, aby dokázali, že je to bezpečné

Tři bývalí prezidenti doufají, že osvětová kampaň na podporu důvěry v bezpečnost a účinnost vakcíny by byla silným poselstvím, jak se američtí veřejní zdravotníci...

Rakousko se chystá ustoupit nátlaku a zakázat lyžařskou dovolenou

Zdá se, že rakouská vláda ustoupila tlaku Německa, Francie a Itálie a o vánočních prázdninách zakáže lyžování ve snaze dostat pod kontrolu pandemii koronaviru,...

Salesforce kupuje Slack za 28 miliard dolarů

Co znamená pořízení 28 miliard dolarů Salesforce pro práci na dálku? Slack se stal nepostradatelným pro mnoho podniků působících na dálku během pandemie koronaviru. Peněžní...

Index S&P 500 stanovuje další maximum – silný začátek prosince

Wall Street odstartoval prosinec dalšími milníky v úterý poté, co široká manifestace akcií posunula složený index S&P 500 a Nasdaq na nová maxima. S&P 500...

Recent Comments