Saturday, October 23, 2021
Domů Coronavirus Starosta New Yorku trvdí, že znovu otevře školy pro 200 000 studentů

Starosta New Yorku trvdí, že znovu otevře školy pro 200 000 studentů

NEW YORK – Téměř 200 000 žáků předškolního věku, základní školy a žáků se speciálními potřebami se příští týden začne vracet k osobnímu učení, oznámil v neděli starosta Bill de Blasio. Tento krok následuje po rozhořčení rodičů a lidí z jeho vlastní administrativy nad jeho rozhodnutím uzavřít začátkem měsíce veřejné školy

Studenti středních a středních škol budou pokračovat v dálkovém vzdělávání, protože je u nich větší pravděpodobnost šíření Covid-19 a mohou se lépe aklimatizovat na virtuální předměty, řekl de Blasio.

Mladší studenti budou ve škole pět dní v týdnu a oni i zaměstnanci školy budou testováni na přítomnost viru každý týden.

“Je to nový přístup, protože máme tolik důkazů o tom, jak bezpečné školy mohou být, a to vyplynulo ze skutečných životních zkušeností největšího školského systému v Americe,” řekl de Blasio, když byl dotázán na své rozhodnutí znovu změnit práh pro uzavírání škol. „Věříme, že dokážeme udržet školy v bezpečí.“

Starosta představil plán znovuotevření během nedělní tiskové konference, necelé dva týdny poté, co zavřel školy v rámci dohody, kterou uzavřel s učitelskými odbory na uzavření budov, když celoměstská přenosová rychlost dosáhla týdenního průměru tří procent. Nedělní sedmidenní celoměstská pozitivita činila 3,9 procenta.

Město už nebude využívat tříprocentní hranice k tomu, aby určovalo uzavření škol, místo toho se bude spoléhat na konkrétní případy typu Covid-19 v každé škole.

“Cítím se všemi našimi rodiči, kteří právě prožívají tolik výzev – jak důležité je mít mladší děti ve škole,” řekl de Blasio. “Teď věříme, že víme to, co jsme ještě v létě nevěděli – víme, co funguje díky skutečné zkušenosti.”

Rodiny budou muset dát souhlas, aby studenti mohli být testováni jednou týdně. Ti, kteří to neudělají, nebudou smět chodit na osobní přednášky, řekl de Blasio. Zúčastnit se budou moci pouze studenti, kteří se letos rozhodli pro osobní výuku dříve, ale nyní budou mít výuku ve třídě po dobu pěti dnů v týdnu namísto dříve používaného smíšeného modelu.

Prezident Sjednocené federace učitelů Michael Mulgrew, který má v průběhu pandemie značný vliv na jednání radnice, řekl, že politiku podporuje, dokud bude platit “přísné testování”.

“Tato strategie – řádně provedená – nám umožní nabídnout bezpečnou osobní výuku maximálnímu počtu studentů, dokud pandemii nepřekonáme,” uvedl Mulgrew v prohlášení.

De Blasiovo rozhodnutí zavřít před dvěma týdny školy vyvolalo na radnici hněv, podle čtyř lidí zapojených do rozhovorů se proti němu vyslovila většina veřejného zdravotnictví a vysoce postavení úředníci státní správy. Měli pocit, že bezdůvodně podlézá Mulgrewovi, který nakonec napomenul systém, který starostům měst umožňuje kontrolovat systém veřejných škol několik dní poté, co podepsal plán na uzavření.

“Zavírání škol bylo hluboce frustrující po vší té práci, která se do jejich otevírání vložila, a po tom, jak velký úspěch to byl,” řekl jeden z úředníků administrativy, který hovořil pouze pod podmínkou anonymity, aby prodiskutoval interní úvahy.

Úředník, který se podílí na reakci města na pandemii, řekl, že rozhodnutí uzavřít školy je „založeno na konzervativním přístupu, který byl zastaralý poté, co byla shromážděna všechna data. To, že jsme se nemohli otočit dřív, bylo zklamání, ale teď jsme na správném místě.“

Tato zpráva pravděpodobně uleví rodičům mladších studentů, kteří kritizovali starostovo rozhodnutí zavřít školy, zatímco restaurace, bary a tělocvičny zůstaly otevřené v omezené míře. Guvernér Andrew Cuomo má nad těmito podniky konečnou pravomoc a řekl, že budou muset čelit obnoveným omezením.

Cuomo v neděli novinářům řekl, že se domnívá, že plán je „správným rozhodnutím“, vzhledem k faktům a informacím, které dnes mají zdravotníci o míře infekce Covid-19 mezi mladšími školními dětmi.

“Udržet školy otevřené, kde je bezpečno, je nejlepší,” řekl během odpoledního konferenčního hovoru. “A myslím si, že otevření škol v New Yorku je správný směr a správné rozhodnutí.”

Jak spravovat městskou síť veřejných škol bylo zřejmě největší výzvou, které de Blasio během pandemie čelil. Trápil se tím, zda je má během březnového přívalu viru zavřít, a zpočátku to odkládal – navzdory radě městského zdravotního odboru – kvůli obavám z opožděného akademického pokroku a pracujících rodičů, kteří si nemohou dovolit soukromou péči o dítě. O několik dní později uzavřel školy na zbytek akademického roku a po několika dalších odkladech vyhlásil spojení osobního a dálkového učení.

Přibližně polovina z 1,1 milionu studentů ve městě se rozhodla navštěvovat některé osobní přednášky, ačkoliv podle údajů města jich do října přišlo jen asi 283 tisíc.

Na otázku ohledně své původní výzvy k uzavření škol starosta odpověděl: “Cítil jsem se kvůli tomu určitě špatně a nechtěl jsem to udělat, ale cítil jsem, že musíme dodržet závazek, který jsme přijali.”

Poslední plán, dodal, “je to, co nás provede, dokud nebudeme mít vakcínu.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

Most Popular

Bývalí američtí prezidenti se dobrovolně přihlásili k veřejnému očkování proti koronaviru, aby dokázali, že je to bezpečné

Tři bývalí prezidenti doufají, že osvětová kampaň na podporu důvěry v bezpečnost a účinnost vakcíny by byla silným poselstvím, jak se američtí veřejní zdravotníci...

Rakousko se chystá ustoupit nátlaku a zakázat lyžařskou dovolenou

Zdá se, že rakouská vláda ustoupila tlaku Německa, Francie a Itálie a o vánočních prázdninách zakáže lyžování ve snaze dostat pod kontrolu pandemii koronaviru,...

Salesforce kupuje Slack za 28 miliard dolarů

Co znamená pořízení 28 miliard dolarů Salesforce pro práci na dálku? Slack se stal nepostradatelným pro mnoho podniků působících na dálku během pandemie koronaviru. Peněžní...

Index S&P 500 stanovuje další maximum – silný začátek prosince

Wall Street odstartoval prosinec dalšími milníky v úterý poté, co široká manifestace akcií posunula složený index S&P 500 a Nasdaq na nová maxima. S&P 500...

Recent Comments