Saturday, October 23, 2021
Domů News Trump spílá soudcům, zatímco další soud odmítá tvrzení jeho právníků o podvodu...

Trump spílá soudcům, zatímco další soud odmítá tvrzení jeho právníků o podvodu s voliči

Den poté, co nejvyšší soud v Pensylvánii zrušil příkaz nižšího soudu, který státu znemožnil potvrdit výsledky amerických voleb z 3. listopadu, Donald Trump rozhodnutí soudců rozstřílel.

Sobotní případ – který se v rozhodujícím státě pokusil vyhodit 2,5 milionu pošty při hlasování – byl posledním z desítek neúspěšných soudních sporů Trumpových právníků, kdy soudci jeho právníky kárali za to, že nepředložili důkazy o podvodu.

Vzhledem k tomu, že státy potvrzují výsledky, Trumpovi se stále ztenčuje cesta k souboji o volby, zatímco Joe Biden pokračuje v přípravách na svou inauguraci prezidenta 20. ledna a získává tým pro svou administrativu.

V neděli však prezident ve svém prvním vystoupení v médiích od prohry prezidentského souboje s jeho demokratickým rivalem zatelefonoval do Fox News, aby obvinil soudy z dosud neúspěšných právních sporů v jeho kampani, které jsou založeny na řadě vyvrácených konspirací o údajném rozsáhlém podvodu na voličích.

“Nemáme dovoleno předložit náš důkaz. Říká se, že nemáte stání,” řekl Trump televizi Fox v Sunday Morning Futures.

“Máme místopřísežná prohlášení, máme stovky a stovky místopřísežných prohlášení,” dodal Trump s tím, že “podá jednu pěknou, velkou a krásnou žalobu”, aniž by poskytl jakékoli podrobnosti o údajných “ohromných důkazech”, které advokáti mají.

Během 20 dní od uzavření volebních místností se republikáni a představitelé Trumpovy kampaně bez důkazů přiklánějí k tvrzením, že některé státy umožnily voličům odevzdat hlasovací lístky po volebním dni.

Jeho rozhovor přichází po týdnech právních námitek z Trumpovy kampaně v bitevních státech včetně Pensylvánie, kde byla základní žaloba podána několik měsíců poté, co zákon umožnil zpochybnit rok starý zákon o poštovních službách v Pensylvánii.

Porážka v sobotu následovala po pátečním rozhodnutí federálního odvolacího soudu zamítnout samostatné zpochybnění pennsylvánského výsledku a podpořit okresního soudce, který přirovnal prezidentovu žalobu bez důkazů a bez chyb k „Frankensteinově monstru“.

Prezidentův právní tým vedený bývalým newyorským starostou Rudym Giulianim požadoval přepočítání hlasů i ve státech jako Georgia, Wisconsin a Michigan a tvrdil, že přístroje pro sčítání hlasů byly zmanipulovány v propracovaném schématu, na němž se podílelo dokonce i ministerstvo spravedlnosti, FBI a federální soudní systém.

Žádné z těchto tvrzení však není pravdivé. Ve skutečnosti Trumpův vlastní právní tým nikdy formálně nezpochybnil výsledky voleb u žádného státního soudu prostřednictvím podložených tvrzení o podvodu.

Podle deníku Washington Post poslední zoufalé úsilí má v kampani své právníky, kteří jej popisují – Trumpův právní poradce jako stále více „vyšinutého“. Jeden blízký poradce listu The Post řekl, že Trump je jako „Šílený král Jiří“, který obchází Bílý dům a „mumlá“, „vyhrál jsem. Vyhrál jsem. Vyhrál jsem.”

Mezitím okres Milwaukee dokončil přepočet a potvrdil své výsledky v pátek, pouhých 10 dní poté, co Trumpova kampaň podala žádost o přepočet pro tamní a dánský okres, dvě demokratické bašty státu s početným černošským obyvatelstvem.

Poté, co bylo nalezeno téměř 400 nezapočítaných hlasovacích lístků, Biden ve skutečnosti zvýšil svůj náskok na vítězství – získal 257 hlasů navíc k prezidentovým 125 hlasům navíc. Jakmile dánský kraj potvrdí své výsledky, stát pokročí ve svém závěrečném certifikačním procesu.

V reakci na to Trump na twitteru napsal, že přepočítávání není snahou najít chyby v součtu, ale o „nalezení lidí, kteří hlasovali nezákonně“ – opět se dovolával zdiskreditovaných konspirací, že jeho kampaň „našla mnoho nezákonných hlasů“.

Odcházející prezident volby v roce 2020 ještě nepřipustil, přestože Biden, nyní zvolený prezident, oznamuje jmenování kabinetu a jeho program prvních 100 dní v úřadu.

Poté, co Biden překročil práh 80 milionů hlasů, což je náskok více než 6 milionů hlasů, Trump požadoval, aby Biden dokázal, že hlasy, které ve volbách obdržel, nebyly „získány nezákonně“, což žádný vítězný úředník před nástupem do úřadu podle zákona nemusí.

Na základě anonymních oficiálních zdrojů se objevila řada zpráv, že Trump zvažuje kandidaturu v prezidentských volbách v roce 2024, včetně zprávy listu Daily Beast, že uvažuje o oznámení své kampaně během Bidenovy inaugurace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

Most Popular

Bývalí američtí prezidenti se dobrovolně přihlásili k veřejnému očkování proti koronaviru, aby dokázali, že je to bezpečné

Tři bývalí prezidenti doufají, že osvětová kampaň na podporu důvěry v bezpečnost a účinnost vakcíny by byla silným poselstvím, jak se američtí veřejní zdravotníci...

Rakousko se chystá ustoupit nátlaku a zakázat lyžařskou dovolenou

Zdá se, že rakouská vláda ustoupila tlaku Německa, Francie a Itálie a o vánočních prázdninách zakáže lyžování ve snaze dostat pod kontrolu pandemii koronaviru,...

Salesforce kupuje Slack za 28 miliard dolarů

Co znamená pořízení 28 miliard dolarů Salesforce pro práci na dálku? Slack se stal nepostradatelným pro mnoho podniků působících na dálku během pandemie koronaviru. Peněžní...

Index S&P 500 stanovuje další maximum – silný začátek prosince

Wall Street odstartoval prosinec dalšími milníky v úterý poté, co široká manifestace akcií posunula složený index S&P 500 a Nasdaq na nová maxima. S&P 500...

Recent Comments