Saturday, November 27, 2021
Domů Business Salesforce kupuje Slack za 28 miliard dolarů

Salesforce kupuje Slack za 28 miliard dolarů

Co znamená pořízení 28 miliard dolarů Salesforce pro práci na dálku?

Slack se stal nepostradatelným pro mnoho podniků působících na dálku během pandemie koronaviru. Peněžní infuze od větší společnosti by mohla Slacku pomoci expandovat ještě rychleji a lépe konkurovat soupeřům, jako jsou Microsoft Teams. Zde je ukázka toho, co by to mohlo znamenat pro chataře na pracovišti, pro konkurenty z řad Slacků a pro budoucnost vašich oblíbených Slackových funkcí.

Co je Slack?

Pokud už víte, co je Slack zač, je pravděpodobné, že ho znáte až příliš dobře. Software pro spolupráci na pracovišti používají především firmy jako alternativu k e-mailu, i když některé skupiny mimo pracoviště jej přijaly i pro komunikaci. Místo plné e-mailové schránky dostanou uživatelé okamžitě zprávy z chatu v webové aplikaci Slack, v aplikaci na ploše nebo v telefonu. Neexistuje místo ani čas Zprávy Slack vás nenajdou, pokud si nezapomenete zdřímnout.

Co dělá aplikaci pro firmy tak přitažlivou, jsou detaily. Je tu možnost vytvářet veřejné nebo soukromé chatovací skupiny pro týmy a oddělení, nebo jen přímo posílat zprávy lidem. Nejlákavější pro Salesforce je, že je navržen tak, aby pracoval s dalšími populárními pracovními nástroji, jako jsou Google Docs nebo Trello, díky čemuž je užitečný nejen pro chat. A zábavné detaily jako GIF, animované emoji a zkratky pro kvízy z něj dělají atraktivní místo pro zaměstnance, kde tráví své virtuální dny.

Proč je teď Slack tak důležitý?

Když firmy začaly přesouvat své osobní, úřednické pracovní síly na dálkové, zjistily, že potřebují nové způsoby komunikace. Slack, už tak oblíbený u svobodných i placených opcí, byl najednou primárním způsobem, jak lidé spolupracovali na projektech, radili se s šéfy a spolupracovníky, a dokonce se socializovali. Tento fenomén nebyl tak široce uznávaný jako boom Zoomu, kdy aplikace pro videochatování přeskočila ze základního používání v kanceláři na nezbytnost pro rodiny a přátele, ale byl také klíčový.

„Události letošního roku značně urychlily přesun firem a vlád do všedigitálního světa, kde se práce odehrává všude tam, kde se lidé nacházejí,“ uvedla ve svém oznámení o obchodu prodejní síla. Píše se v něm, že sloučení softwaru firem by vytvořilo „jednotnou platformu“ pro zaměstnance.

Bernsteinovi analytici vyzdvihují „vysokou viralitu“ Slacka a také jeho „estetické uživatelské rozhraní“.

Prodejní síla prý zkoumá získání časové rezervy

Slack uvedl, že má asi 12 milionů aktivních uživatelů denně, a Salesforce v úterý uvedla, že Slack má nyní více než 142 000 platících zákazníků. Její největší konkurent, Microsoft Teams, uvádí, že má 115 milionů aktivních uživatelů denně. Toto číslo by mohlo být posíleno způsobem, jakým Microsoft integruje týmy s ostatními produkty Office.

Oznámení o dohodě zahrnovalo, že Slack přidal 12 000 nových platících zákazníků a za čtvrtletí vykázal celkové příjmy ve výši 234,5 milionu dolarů.

„Slack čelí tvrdé konkurenci ze strany produktu Teams od Microsoftu,“ poznamenávají Bernsteinovi analytici. Tvrdili, že konkurence je čím dál tím výraznější, jak se porovnávají metriky využití mezi oběma službami – a šéfové firmy Slack mluví o konkurenci i ve svých čtvrtletních výzvách k výdělku.

I když se očekává, že příští rok bude široce dostupná vakcína proti koronaviru, mnohé firmy už uvedly, že některé změny na dálku chystají natrvalo. Společnost Twitter uvedla, že její zaměstnanci se mohou rozhodnout pracovat na dálku neomezeně dlouho, a společnost Facebook uvedla, že až polovina zaměstnanců by mohla být do 10 let vzdálená. Zatímco mnohé je stále nejisté, Silicon Valley sází na to, že práce na dálku a software, který to umožňuje, zde zůstanou.

Proč ho chce Salesforce koupit (a co je vlastně Salesforce?)

Prodejní síla je známá spoustou věcí. Jejími stěžejními produkty jsou cloudové programy pro řízení marketingu a prodeje. Známý je ale také jeho hlasitý šéf Marc Benioff, jeho mrakodrapová věž Salesforce v San Franciscu a objevující se ve zprávách jako údajný kupec velkých spotřebitelských technologických společností, jako jsou LinkedIn (nyní vlastněný Microsoftem) a Twitter (nikdy neprodávaný).

Slack je největší akvizicí v jednadvacetileté historii Salesforce.

Nákup Slacku dává Salesforce nástroj pro boj s jedním ze svých rivalů, Microsoftem, který během pandemie na týmy silně tlačil. Google také prosazuje svou sadu nástrojů pro spolupráci a videa a Zoom stoupl jako možnost pouze pro video.

„Stewart a jeho tým vybudovali jednu z nejmilovanějších platforem v historii podnikového softwaru s neuvěřitelným ekosystémem kolem,“ řekl generální ředitel Salesforce Marc Benioff, který také přivítal Slacka v „Salesforce Ohana“. (Ohana je havajské slovo pro rodinu a Benioff si nárokuje silné spojení s ostrovním řetězcem.)

Vzestup hlídání dětí Zoomem

Bernsteinovi analytici tvrdí, že si myslí, že Salesforce „má zájem expandovat do prostoru spolupráce už mnoho let (a učinila několik předchozích pokusů) a Slack poskytuje jasný kanál do prostoru“.

Analytici UBS však v poznámce varují, že akvizice nemusí být pro Salesforce vhodná a mohla by ji protáhnout po některých dalších nákupech (například akvizici softwarové společnosti Tableau pro vizualizaci dat za 15,3 miliardy dolarů v roce 2019), které by ji vzdálily od hlavní činnosti řízení vztahů se zákazníky.

„Salesforce má solidní akviziční výsledky a mnoho investorů by mohlo dát výkonnému řediteli Salesforce jednoduše výhodu pochybnosti o akvizici Slack,“ píší analytici. Předchozí akvizice dopadly lépe, než se čekalo. Ale když to vezmu v potaz, plus Slack: „O směru, kterým se Salesforce ubírá, máme čím dál méně jasno.“

Proč by Slack chtěl být koupen

Kupec jako Salesforce dá Slackovi infuzi hotovosti a prostředků, aby mohl rychleji vybudovat svůj software a pomoci mu převzít Microsoft Teams. Společnost Slack, založená v roce 2009, odvedla působivou práci, když se sama rozrůstala. Pandemie se však více zaměřila na práci na dálku a další, větší společnosti najednou více než dychtí po kousku rychle rostoucího průmyslu, který umožní svět bez kanceláří. Prodejní síla má dobré zkušenosti s nákupy firem a podporuje jejich růst, tvrdí analytici.

Microsoft je obviněn z šikany firem, po letech vyhýbání se obviněním z antimonopolních kartelů

Analytici firmy Stifel přezdívají Slack „divoce populární“, ale poznamenávají, že je také prodělečný.

„Propojení Salesforce a Slack by se dobře hodilo pro „demokratizaci“ podnikového softwaru,“ dodávají analytici Stifel.

Co bude převzetí znamenat pro mě, uživatele Slacku?

Vezme vám Salesforce vaši oblíbenou Slackmoji (tančící vydru)? Bude přejmenována na Salesforce Chat? Vždy se objevují otázky, co se stane s produktem, když jej koupí větší společnost.

Prodejní síla není žádným nováčkem v chytání existujících značek, ale jen málokterá byla mimo její odvětví tak známá jako Slack. Loajalita ke značce chatovací společnosti by mohla ovlivnit, kolik se Salesforce rozhodne vylepšit a kolik nechá být. Salesforce již oznámil plány na spojení Slacku s jeho stávajícím softwarem, ale to by mohlo v krátkodobém horizontu znamenat více změn pro uživatele Salesforce než pro uživatele Slacku.

Strašení dlouholetých uživatelů tím, že nahradí duhové logo Slacka jezevcem Earniem, jednou z postav Salesforce, pravděpodobně společnost nemá na seznamu úkolů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

- Advertisment -

Most Popular

Bývalí američtí prezidenti se dobrovolně přihlásili k veřejnému očkování proti koronaviru, aby dokázali, že je to bezpečné

Tři bývalí prezidenti doufají, že osvětová kampaň na podporu důvěry v bezpečnost a účinnost vakcíny by byla silným poselstvím, jak se američtí veřejní zdravotníci...

Rakousko se chystá ustoupit nátlaku a zakázat lyžařskou dovolenou

Zdá se, že rakouská vláda ustoupila tlaku Německa, Francie a Itálie a o vánočních prázdninách zakáže lyžování ve snaze dostat pod kontrolu pandemii koronaviru,...

Salesforce kupuje Slack za 28 miliard dolarů

Co znamená pořízení 28 miliard dolarů Salesforce pro práci na dálku? Slack se stal nepostradatelným pro mnoho podniků působících na dálku během pandemie koronaviru. Peněžní...

Index S&P 500 stanovuje další maximum – silný začátek prosince

Wall Street odstartoval prosinec dalšími milníky v úterý poté, co široká manifestace akcií posunula složený index S&P 500 a Nasdaq na nová maxima. S&P 500...

Recent Comments